ZA DVEŘMI

PRAŽSKÝ FESTIVAL POULIČNÍHO DIVADLA
11. - 14.7. 2016
VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE

Tenhle týden si zapište do svých diářů, bude se totiž konat už 8. ročník Za dveřmi! Těšíme se!
 
Aktuality můžete sledovat na Facebooku.
Vstup na festival je zdarma.
 
Za dveřmi 2016
 
 
PRAŽSKÝ FESTIVAL POULIČNÍHO DIVADLA
13. - 18.7. 2015
MŮSTEK, VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE PRAHA, JUNGMANNOVO NÁMĚSTÍ, VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ, FLORENC, ANDĚL 
 
Vstup zdarma (kromě představení v šapitó).
 

Už v pondělí začínáme! A rovnou premiérou. Šestimetrový heliový balón s akrobatkou nad Průmyslovým palácem. Provazochodec a spousta umělců. Buďte u toho společně s námi.

13.7. 21.00 hodin Výstaviště Holešovice! OLIVER ZIMMERMANN & V.O.S.A. THEATRE - Brána do fantazie

ZPĚVOMAT ZPĚT V PRAZE!

Pro ty kdo to v červnu nestihli anebo jim den nestačil:) je tu další...

PŘIJĎTE SI ZAZPÍVAT!

Nabízíme možnost zdarma se zúčastnit celodenního hudebního projektu v Praze v rámci Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi

Ve středu 15.7. 2015 Prahu rozezní v rámci Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi - Zpěvomat - tedy pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích. Chodci budou v různých částech města potkávat na ulici kruh zpívajících a uprostřed kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

Máte-li chuť a čas, připojte se a staňte se na den součástí Zpěvomatu.

CO JE SMYSLEM?
Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali. Pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?
Členové Zpěvomatu se potkají už ráno cca v 9h , pod vedením zpěvačky Ridiny Ahmed se budou připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic tak, aby cca v 15h byli již připraveni na svém stanovišti v ulici Na Příkopě (Praha 1).

Zpěvem zveme kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do magického Zpěvomatu.

Účast pro kolemjdoucí i pro členy Zpěvomatu je zdarma!

Více info produkce@hlasohled.cz nebo 603 525 752
Hlásit se můžete mailem na produkce@hlasohled.cz

 
Existuje Bůh? Poslední soud? Ďábel? A existuje láska? Tak silná, že se i ďábel před ní skloní?
Přijďte se přesvědčit 16. a 17. 7. na Výstaviště. Majster a Margaréta v podání slovenského Teatro Tatro v české premiéře! Uvidíte Lukáše Latináka, Róberta Jakaba, Mariana Miezgu a další skvělé herce z Teatra Tatro! V režii Ondreja Spišáka, v malebném šapitó Teatra Tatro. Vstupenky pořídíte na https://goout.cz/cs/divadlo/teatro-tatro-majster-a-margareta
 

Mezinárodní Serious Clowns vznikli spojením Adama Reada, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodora Makarova, spolupracovníkem Slavy Polunina. Do Prahy přijedou s pouličním představením The Lost Wheels of Time. Nechte se unést do světa Alenky v říši divů, jenž se stal předobrazem této pouliční klaunérie!  

Víte, co to je Funambus? Rozhodně mnohem více než autobus. Umí totiž tančit i dýchat a nejen to. O tom vás přesvědčí francouzští Cie Underclouds už letos na Za dveřmi!

Pouliční divadlo opět rozzáří ulice Prahy! Právě připravujeme už 7. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi, který přinese hned několik novinek. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa, tentokrát ovšem nejen na Václavském a Jungmannově náměstí v centru Prahy. Rozrůstáme se a společně s námi i místa, kam přivážíme to nejlepší z nového cirkusu, klauniády a pouličního divadla. Za dveřmi tentokrát bude také v areálu pražského Výstaviště, kde na návštěvníky bude čekat kromě open air performance a večerních produkcí šapitó, tančírny a pouliční zábava.

Na koho se můžete od 13. do 18. července 2015 těšit? Do Prahy přijede španělský soubor Compagnie La Tal, kteří koncem ledna 2015 získali ocenění za nejlepší pouliční představení na největším veletrhu umění v německém Freiburgu. Mezinárodní Serious Clowns tvořený Adamem Readem, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodorem Makarovem, spolupracovníkem Slavy Polunina. Francoužští Cie Underclouds se představí s večerní open air performance FUNAMBUS. V Čechách vůbec poprvé představíme mezinárodní projekt Brána do fantazie a se svým šapitó dorazí Teatro Tatro s doslova mistrovským dílem Mistr a Markétka. Festival se neobejde ani bez českých mistrů v oboru. Těšte se na dětské Angelky v podání Lucie Kašiarové a Vandy Hybnerové nebo chůdaře Long Vehicle Circus s úplně novou Alenkou v říši divů v režii Viktorky Čermákové. Další soubory, které na festivalu vystoupí, zveřejníme už brzy. Jako každý rok se ale jistě bude lítat ve vzduchu, tančit na chůdách, zpívat a muzicírovat!

Těšíme se v červenci na viděnou!

--------------------------------

Děkujeme všem návštěvníkům, partnerům, souborů, pomocníkům, kteří nám dopomohli krásnou atmosférou letošního 6. ročníku Mezinárodního pouličního divadla Za dveřmi. DĚKUJEME VÁM A TĚŠÍME SE NA VÁS V ROCE 2015! 

--------------------------------

Primátor hl. m. Prahy pan Tomáš Hudeček osobně vyjádřil sympatie ústřednímu tématu letošního ročníku festivalu Za dveřmi, jímž je podpora osobní a umělecké svobody a boje za ni. Děkujeme za jeho slova.

Je mi opravdu velikou ctí a potěšením, že mohu podpořit Festival pouličního divadla a umění ve veřejném prostoru „Za dveřmi“.

Letošní ročník se ve světle aktuální Ukrajinské krize dozajista ponese v duchu zápasu o svobodu.

Nejen svoboda uměleckého projevu, ale též svoboda slova obecně, jakož i veškeré svobody politické nemohou prakticky vzkvétat bez autentického demokratického rámce.

Přibližně před třemi měsíci jsem měl během krátké pracovní cesty zcela unikátní příležitost osobně navštívit na pozvání Ukrajinského premiéra Jaceňuka hlavní město Kyjev – epicentrum nedávných bouřlivých protivládních protestů. Na vlastní oči jsem tak mohl spatřit tamní realitu a na vlastní kůži pocítit odzbrojující sílu vzedmuté občanské společnosti demonstrující v nehostinných podmínkách na náměstí Nezávislosti – Maidanu.

Tato zkušenost mě přiměla zamyslet se hlouběji nad příznačnou paralelou mezi děním na Ukrajině a naší vlastní historickou zkušeností z přelomového roku 1989. Také tehdy sehrála naprosto stěžejní úlohu skupina nonkonformních umělců, pro které byla myšlenka svobody a demokracie důležitější než jejich vlastní pohodlí a partikulární, individuální prospěch.

Říká se, že svoboda je od své zkázy vzdálena vždy pouze jednu jedinou generaci. Neměli bychom proto svobodu chápat jako samozřejmost, nýbrž jako cennou společenskou hodnotu, která byla kdysi těžce vybojována a za kterou stojí zas a znovu usilovat jak doma, tak u našich spojenců v zahraničí.

I proto jsem skálopevně přesvědčen, že si prodemokratické umělecké a občanské iniciativy v nesnadném zápase za svobodu na Ukrajině plně zaslouží veškerou naši morální podporu.

Děkuji Vám mnohokrát a přeji Vám co nejzdárnější průběh celého festivalu. 

--------------------------------

Pražský mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi opět začíná. Připravili jsme již šestý ročník, ve kterém jsme (ostatně jako každý rok) chtěli přinést něco nového. Chceme být aktuální, protože pouliční divadlo a umění ve veřejném prostoru takové být má. Ukážeme Vám letos na dvacet performance, nepíšu divadelních představení, protože syntéza žánru, překračování hranic z jednoho do druhého je tvůrčím fenoménem posledních let, je důkazem svobodného myšlení tvůrců i diváků.

Otázka svobody projevu, otázka svobody člověka, otázka boje za ni se stala jedním ze stěžejních témat letošního ročníku.

Nechceme být apatičtí, nechceme vzdávat boj s nespravedlností, blbostí, pohodlností a leností. I proto letos připravujeme průvod naděje, kde chceme upozornit na nelehkou situaci ukrajinských umělců a nejen jich. Přivítáme proto i soubor Teatr Voskresinnia, který byl založený ve Lvově v roce 1990 – příznačně v době společenských změn znovu získané nezávislosti.

Plníme si sny: světová premiéra Teatru Biuro Podrózy, skvělí Grotest Maru na fasádě budovy, cenami ověnčené Teatro SÓ a umělci a hosté z celkem osmi evropských zemí. Nejen tak bude letos vypadat festival Za dveřmi.

Dobrý festival však potřebuje kromě dobrých uměleckých výkonů také dobré diváky a autentickou atmosféru. Proto věříme, že si společně s námi užijete Václavák jinak.

Jakub Vedral, ředitel Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi

-------------------------------

ZA DVEŘMI 2014 klepe na dveře! V termínu 14. - 18.7., od pondělí do pátku, se v centru Prahy potkají umělci z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Portugalska a Ukrajiny. Bude se lítat ve vzduchu, tančit na chůdách, zpívat, muzicírovat...hrát divadlo! Budete se smát, i brečet, tleskat, pískat, výskat...t ě š í m e  s e  n a  V á s!

 

-------------------------------

Těšíme se na Vás v termínu 14.-18.7. 2014!

------------------------------- 

--------------------------------- 

Návštěvníkům letošního 5.ročníku mezinárodního festivalu pouličního divadla děkujeme za přízeň a těšíme se na opětovné setkání v roce 2014!

organizační team festivalu

---------------------------------

ZA DVEŘMI

… jsou ulice plné zážitků!

Každá vteřina umění na ulici je tak vzácná, umí překvapit a potěšit. Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi přináší těchto nedocenitelných okamžiků nespočet, přináší je dětem i dospělým, domácím i turistům - protože pouliční divadlo nezná limitů jazyka či věku. V samém středu Prahy, v úchvatné historické kulise se po dobu 5 dnů několikrát denně dostanete do centra jednoho velkého divadelního jeviště.

Za dveřmi je ulice, dvorek, náměstí, za dveřmi je svět. Svět imaginace, divadla a klaunérie. Nebojte se do něj s námi vstoupit!

 Na pražská náměstí, ulice i dvorky přinášíme představení z celé Evropy či dokonce z Asie. Spojme své síly, abychom oživili centrum hlavního města i v letních měsících. Je zvykem, že se každé hlavní město snaží nabídnout nejenom pro návštěvníky z cizích zemí ale i pro své vlastní obyvatele pouliční oslavu prodchnutou letní pohodou. A letní nuda v Praze může být zapomenuta!

Dveře jsou dokořán a my vás srdečně zveme abyste šli dál. Divadlo vás vítá s otevřenou náručí!